Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İtalya’da 1 Mayıs Yürüyüşleri: Filistin Destekçileri ve İşçi Sendikalarından Protesto

İtalya’da 1 Mayıs Yürüyüşleri: Filistin Destekçileri ve İşçi Sendikalarından Protesto

haber haber -
27 0

Milano’da Filistin Destekçileri Ellerinde Bayraklarla Yürüdü

İtalya’nın ikinci büyük kenti Milano’da, Porta Venezia’dan başlayan sendikaların 1 Mayıs yürüyüşü, yoğun yağmura rağmen gerçekleşti. Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan çok sayıda Filistin destekçisi de yürüyüşe katılarak “Gazze’de soykırım dursun” çağrısı yaptı.

Filistin Destekçilerinin Sloganları Dikkat Çekti

Filistin destekçileri, yürüyüş sırasında sık sık “Özgür Filistin”, “Terörist İsrail” ve “İntifada” sloganları attı. İtalyan polisinin geniş güvenlik önlemleri aldığı kortejde zaman zaman tansiyon yükselse de yürüyüş, La Scala Tiyatrosu’nda olaysız şekilde sona erdi.

İşçi Sendikalarından Hükümete Protesto

İşçi sendikaları, 1 Mayıs yürüyüşlerinde ülkenin çeşitli şehirlerinde hükümeti protesto etti. Napoli, Torino ve Floransa’da Giorgia Meloni liderliğindeki sağ koalisyon hükümeti, çalışma hayatına yönelik politikaları ve artan iş kazalarındaki ölümlere karşı eleştirildi.

İş Kazalarındaki Artışa Dikkat Çekildi

Ülkede geçtiğimiz yıl iş kazaları sonucunda 1040 işçinin hayatını kaybettiği belirtilirken, işçi sendikaları hükümetten daha fazla çaba göstermesini ve iş kazalarından kaynaklanan ölümleri önlemesini talep etti.

İlgili Yazılar