Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İYİ Parti Olağanüstü Kurultayda Yeni Genel Başkanını Seçiyor

İYİ Parti Olağanüstü Kurultayda Yeni Genel Başkanını Seçiyor

haber haber -
25 0

İYİ Parti, Yeni Genel Başkanını Belirlemek İçin Bugün Olağanüstü Kurultay Düzenleyecek

İYİ Parti, ATO Congresium’daki olağanüstü kurultayda yeni genel başkanını seçmek üzere bugün bir araya geliyor. Yarışmada Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Grup Başkanı Koray Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz yer alacak.

Müsavat Dervişoğlu Yenilginin Ardından Kurultay Kararı Aldı

Müsavat Dervişoğlu, 31 Mart yerel seçimlerindeki yenilginin ardından İYİ Parti’de olağanüstü seçimli kurultay kararı alınmasını sağladı. Genel Başkan Meral Akşener’in yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından kurultay süreci başladı.

Meral Akşener’in Eski Ortaklarından Destek Gelmeyecek

Günay Kodaz, Akşener’in olağanüstü bir gelişme olmaması durumunda siyasetten ve İYİ Parti liderliğinden çekileceğini belirtti. Kurultay seyircisiz olacak ve sadece parti yöneticileri, delegeler ve basın mensupları katılacak.

İYİ Parti’nin Siyasi Geçmişi ve Zorlu Mücadelesi

İYİ Parti, kuruluşundan bu yana merkez sağ seçmeni toparlamaya çalışsa da istediği başarıyı elde edemedi. Katıldığı seçimlerde beklenen performansı gösteremeyen parti, muhalefete muhalefet stratejisinin sonuç vermediğini gördü.

Engellemelere rağmen kurulan İYİ Parti, 25 Ekim 2017’de Meral Akşener liderliğinde siyasi hayata adım attı. Kurucu üyeler arasında MHP’li ve ülkücü kökenli isimlerin yanı sıra diğer partilerden de isimler bulunuyor. Halen TBMM’de 38 milletvekiliyle temsil edilen İYİ Parti, bugünkü kurultayla yeni bir döneme adım atmayı hedefliyor.

İlgili Yazılar