Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kamuda Servis Hizmetlerinde Tasarruf Tedbirleri

Kamuda Servis Hizmetlerinde Tasarruf Tedbirleri

haber haber -
18 0

Türk-Büro Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Güney, Kamuda Servis Hizmeti Kaldırılmasını Duyurdu

Türk-Büro Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Güney, Ankara’da cuma gününden itibaren SGK personelinin servis hizmetinin kaldırılacağını duyurdu. Güney, “SGK’nın Ankara’daki birimlerinin servis hizmeti süresi cuma günü sona ermektedir” dedi.

‘TEDBİRLERİN ALINMASINI TALEP ETTİK’

Güney sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi kanun niteliğindeki toplu sözleşme hükmü olan servis hizmeti, ikincil mevzuat olan “Genelge” ile kaldırılmıştı. Bizde Türkiye Kamu Sen olarak hukuki olmayan adı geçen tasarruf genelgesinin servis hükmünü iptal talebiyle yargıya taşımıştık. İnanıyoruz ki; yargımız hukuki dayanaktan noksan olan bu genelge hükmünü iptal edecek, servis hizmeti kaldığı yerden devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

‘Personelin Mağdur Olmaması İçin Gerekli Tedbirler Alınmalı’

Güney, şunları söyledi: “SGK’nın Ankara’daki birimlerinin servis hizmeti süresi cuma günü sona ermektedir. Bu nedenle personelin mağdur edilmemesi için Kurum Başkanımız Dr. Raci KAYA ile Bşk. Yrd. Lütfü AYDIN’ı ziyaret ederek, personelin mağdur olmaması için gereken tedbirlerin alınmasını tekrar talep ettik. Kurum başkanımız; bizim ziyaretimiz ve talebimizle; mevcut imkanlar dahilinde yapılabilecek ne varsa yapılması konusunda ilgili birim amirlerine talimat verdi. Ankara SGK çalışanı ve üyelerimize mutlaka ulaşım imkanı sağlayacak, onların ilave bir maddi külfete girmelerini önleyeceğiz.”

İlgili Yazılar