Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Marion Marechal: RN İle Anlaşma Yeniden Fetih İçin Büyük Hayal Kırıklığı

Marion Marechal: RN İle Anlaşma Yeniden Fetih İçin Büyük Hayal Kırıklığı

haber haber -
27 0

Marion Marechal, Yeniden Fetih’in RN İle Seçime Girmeyeceğini Duyurdu

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Yeniden Fetih’in liste başı olan Marion Marechal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, partilerinin aşırı sağcı birlik RN ile beraber seçime katılmayacağını duyurdu. Aynı zamanda Marine Le Pen’in yeğeni olan Marechal, 9 Haziran’daki AP seçimlerinin Fransa için büyük bir “umut” kaynağı olduğunu belirtti.

Marechal: Macron “Sağcılardan ve Vatanseverlerden” Koalisyon Kurmaya Çalışıyor

Marion Marechal, son 2 gündür Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, sol ve aşırı sola karşı “sağcılardan ve vatanseverlerden” oluşan bir koalisyon kurmaya çalıştığını ifade etti. Bu nedenle Marechal, Marine Le Pen ve RN Başkanı Jordan Bardella ile görüştüğünü aktardı.

Bardella’nın Kararı: Ani ve Çelişkili

Marechal, RN ile Yeniden Fetih arasında genel seçim için anlaşmaya varılmak üzere olunduğunu ancak Jordan Bardella’nın bu anlaşmayı reddettiğini açıkladı. Bardella’nın kararını “ani ve çelişkili” olarak nitelendiren Marechal, bu durumu “Fransa için büyük bir hayal kırıklığı” olarak değerlendirdi.

AP Seçimlerinde RN’nin Başarısı

Fransa’da AP seçimlerinde aşırı sağcı RN, yüzde 31,37’lik oyla açık ara farkla birinci sırayı alırken, Macron’un partisi Rönesans yüzde 14,60 ile ikinci oldu. Macron, seçim sonuçlarının ardından parlamentoyu feshederek erken seçime gitme kararı aldı.

İlgili Yazılar