Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’dan Müjde: Turistik Tatvan Treni Yola Çıkıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’dan Müjde: Turistik Tatvan Treni Yola Çıkıyor

haber haber -
20 0

Bakan Uraloğlu, Turistik Tatvan Treni’nin İlk Seferini Duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı’nın hemen ardından hizmete girecek olan Turistik Tatvan Treni’nin ilk sefer tarihini açıkladı. Ankara’dan 24 Haziran saat 14.30’da 140 yolcusuyla yola çıkacak olan tren, Tatvan’dan ise 26 Haziran saat 19.00’da dönüşe geçecek.

Turistik Tatvan Treni’nin Özellikleri

Bakan Uraloğlu, Turistik Tatvan Treni’nin parkurunu 28 saatte tamamlayacağını belirterek, “Uzunca bir dönem sadece seyahat ihtiyaçlarını karşılayan konvansiyonel trenlerimiz artık ülke turizmine de hizmet veriyor. Turistik Tatvan Treni, Turistik Doğu Ekspresi ve Turistik Diyarbakır Ekspresi’nin ardından önemli bir hizmet olacak.”

Eşsiz Manzara ve Nostalji Buluşuyor

Turistik Tatvan Treni, nostalji ve konforu eşsiz bir manzara ile bir araya getiriyor. Bakan Uraloğlu, trenin ev konforunda seyahat imkanı sunan yataklı vagonlardan oluştuğunu vurgulayarak, “Yolcularımız Anadolu manzarası eşliğinde yemekli vagonlarda lezzetli yemekler tadabilecekler.”

Elazığ ve Sivas’ta Turizm Molası

Ankara-Tatvan seferi sırasında Turistik Tatvan Treni, 3 saatlik turizm molası için Elazığ ve Sivas’a uğrayacak. Yolcular, Elazığ ve Sivas’ın kültürel ve tarihi zenginliklerini keşfetme fırsatı bulacaklar.

Tren Geçtiği İllerin Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Bakan Uraloğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından işletilen Turistik Doğu Ekspresi ve diğer turistik trenlerin, yolcuların unutulmaz anılar biriktirmesine olanak sağladığını belirtti. Turistik trenlerin rotaları üzerinde bulunan şehirlerin ekonomisine katkı sağladığını ifade eden Uraloğlu, Turistik Tatvan Treni’nin de bu geleneği sürdüreceğini dile getirdi.

İlgili Yazılar