Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yaz Mevsimiyle Birlikte Taşınma Sezonu Başladı: Sektörden Uyarılar!

Yaz Mevsimiyle Birlikte Taşınma Sezonu Başladı: Sektörden Uyarılar!

haber haber -
23 0

Evden Eve Taşınma Fiyatları Yüzde 30-40 Arttı

Evden Eve Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ayılmazdır, taşınma sezonunun başladığını ve fiyatların geçen yıla göre yüzde 30-40 arttığını belirtti. Ayılmazdır, fiyat artışlarının işçilik maliyetinden, ambalaj malzemelerinden ve şehirlerarası yakıt giderlerinden kaynaklandığını söyledi.

Yetkili Şirket Seçiminde Dikkat Edilmeli

Ali Ayılmazdır, korsan taşıma konusunda sorunlar yaşandığını ve tüketicilerin mağdur olmaması için yetkili firmaları tercih etmeleri gerektiğini vurguladı. Tüketicilere taşınma sözleşmesi yapmaları ve firmanın yetkili olup olmadığını sorgulamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Taşıma Sözleşmesi Düzenlenmeli

Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu, tüketicilerin taşıma sözleşmesini dikkatli okumaları gerektiğini ve sigortayı nakliye şirketi yapmıyorsa kendilerinin yaptırmaları gerektiğini belirtti. Ağaoğlu, taşınma işlemlerinde yaşanan mağduriyetleri önlemek adına taşıyıcının yetki belgesinin kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

Tüketici Hakları ve Başvuru Yolları

Aydın Ağaoğlu, tüketicilerin taşınma işlemleri sırasında yaşadıkları mağduriyetlerde tüketici hakem heyetlerine başvurabileceklerini ve 104 bin liraya kadar olan uyuşmazlıklarda hiçbir bedel ödemeden e-devlet üzerinden başvuru yapabileceklerini belirtti. Ağaoğlu, tüketicilerin elindeki belgelerle mahkemeye başvurma hakkına da değindi.

İlgili Yazılar