Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kahramanmaraş’ta 44 Kişinin Hayatını Kaybettiği Said Bey Sitesi Davasında 32. Duruşma Görüldü

Kahramanmaraş’ta 44 Kişinin Hayatını Kaybettiği Said Bey Sitesi Davasında 32. Duruşma Görüldü

haber haber -
18 0

Duruşma Gelişmeleri

Kahramanmaraş’ta yaşanan ilk depremde yıkılarak 44 kişinin hayatını kaybettiği 2 bloklu Said Bey Sitesi davasında 32. duruşma görüldü. Kahramanmaraş 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz ve tutuklu sanıklar ile ölenlerin yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Savunmalar ve Talepler

Tanıkların dinlenmesi sonrasında sanıklar savunmalarını yaptı. Müteahhit Hasan Çam suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini istedi. Çam, zemin etüt raporunun gerekliliğine vurgu yaparak, “Zeminin durumu bildirilseydi binayı hiç yapmazdık” dedi. Yavuz Kaygısız ise zemin etüdünün yanlış olduğunu belirterek, yetkililerden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Yeni Bilirkişi Heyeti ve Ertelenen Duruşma

Mahkeme heyeti, dosyanın yeni bir bilirkişi heyetine gönderilmesine karar verdi. Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilerek davayı 9 Temmuz’a ertelendi.

Yakınlarının Açıklamaları

Sitede yakınlarını kaybeden Tuba Erdemoğlu, yaptıkları araştırmada usulsüzlükler tespit ettiklerini ve yargıya taşıdıklarını belirterek, belediye ve eski belediye başkanı hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

İlgili Yazılar